Dřezy

Vhodné umístění dřezu a volba jeho typu, velikosti, tvaru a materiálu jsou důležitou fází zařizování kuchyně. Při výběru dřezu bychom měli zvážit, co všechno v něm budeme mýt a čistit, jak často a jak velké to bude. Přestože počet domácností, kde většinu nádobí myje myčka, roste, zůstává dřez a jeho bezprostřední okolí stále nejvíce využívaným místem.

Dřezy

Protože se dosud nepodařilo vyrobit materiál, který by byl ideální a vyhovoval každému, měli bychom při výběru hodnotit všechny pro a proti, která nám zvolený materiál přinese. Přestože je cena důležitým faktorem při výběru, měli bychom se zajímat s ohledem na budoucnost o trvanlivost materiálu a jeho nároky na údržbu.


Nerezové kuchyňské dřezy

FRANKE ETN 614Doporučujeme:
FRANKE ETN 614

Dřez je určen do skříňky od 500 mm. Možno objednat otvor pro baterii.
celkový rozměr: 780 x 435 mm dřez
rozměr výřezu: 760 x 415 mm
rozměr dřezu: 360 x 335 x 145 mm

Nejčastějším materiálem pro kuchyňský dřez je nerez (slitina oceli, chrómu, niklu a dalších přísad), který je velmi praktický s téměř neomezenou životností. Nerez nekoroduje, je odolný proti saponátům i kyselinám, nemá póry a splňuje i ty nejpřísnější hygienické předpisy. Nevýhodou je náchylnost lesklého povrchu na poškrábání a zmatnění, jakož i nehezké skvrny od vodního kamene, které zde zůstávají po každé kapce vody. Tomu lze předejít, pokud si vyberete dřez s profilovaným nebo zdrsněným povrchem.

Kompletní nabídku dřezů si můžete prohlédnout na stránkách firmy FRANKE.

Kuchyňské dřezy z umělého kamene

EFG 614/78Doporučujeme:
EFG 614/78


Materiál – Fragranit (80% křemenná hornina) a tepelnou odolností do 180°C.
celkový rozměr: 780 x 475 mm
rozměr dřezu: 330 x 400 x 150 mm
Spodní skříňka od 500 mm, po úpravě skříňky i od 450 mm.
Výběr z 9 barevných provedení.

Umělý kámen je pevný a tvrdý materiál s homogenní strukturou, který lze dobře opracovávat a tvarovat. Významnou předností je to, že plochy z tohoto materiálu nemají žádné spoje či spáry. Kuchyňský dřez spolu s deskou jako jeden kus vypadá velmi zajímavě. Velkou předností je dlouhá životnost, minimální údržba, odolnost proti mechanickému poškození, chemickým látkám, bakteriím a vlhkosti. Umělý kámen patří k cenově dražším materiálům.

Kompletní nabídku dřezů si můžete prohlédnout na stránkách firmy FRANKE.

Smaltované kuchyňské dřezy

Smalt je nejlevnější dřezovou alternativou. Smaltové dřezy se vyrábějí z ocelového hlubokotažného plechu, jehož povrch se upravuje základním a krycím smaltem. Smalt se však rychle opotřebuje, při neopatrném zacházení je zranitelný a na trhu se nabízí jen omezený výběr typů těchto dřezů.

Keramické kuchyňské dřezy

Asi nejméně častým materiálem pro kuchyňský dřez je keramika. Výhodou tohoto materiálu je tvrdost a velká odolnost proti poškrábání či chemikáliím a snadná údržba. Nevýhodou je křehkost povrchu. Keramické dřezy jsou ideálním řešením do rustikálních kuchyní.

Login

Vyrobilo © Tvorba www stránek Chabera

odkazy: Webhosting